Seminaria REIKI I, II i III stopień
Zabiegi energetyczne

Świecowanie, lejkowanie uszu metodą Indian HOPI

Świecowanie uszu jest to naturalna, bezpieczna metoda likwidowania nadmiaru woskowiny usznej. Doskonale sprawdza się przy leczeniu niedosłuchu spowodowanego właśnie nadmiarem wydzieliny zalegającej w kanałach usznych, częstego nawracania uczucia tzw. "korków" czy "zatykania" uszu po wstaniu z łóżka, kąpieli w basenie itp.

Świecowanie jest idealne dla osób cierpiących na nawracające migreny (z aurą lub bez), nerwice, stany lękowo-depresyjne, bezsenność. Naprawdę skutecznie zmniejsza częstotliwość i natężenie ataków, może prowadzić również do całkowitego zlikwidowania dolegliwości. Wszystko zależy od przyczyny ich powstawania oraz indywidualnych "skłonności" organizmu. Często osoby zmagają się ze swoim problemem kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt lat. W takich wypadkach należy liczyć się z tym, iż nie zniknie on po kilku zabiegach (choć i tak się zdarza!). Czasami potrzebne jest kilkanaście zabiegów w różnych odstępach czasu, a w innym wypadku wystarczy kilka spotkań i dolegliwości znikają bezpowrotnie.

Świecowanie zalecane jest również dla osób bezskutecznie zmagających się z zatokami, problemami z ciśnieniem. Zabieg, oprócz tego, że usuwa nadmiar wydzieliny, wycisza cały organizm, relaksuje, reguluje całe jego działanie.

Metoda świecowania polecana jest również dla starszych dzieci. Jedynym warunkiem zastosowania jest cierpliwość dziecka. Musi ono wytrzymać leżąc spokojnie na każdym boku po 20 minut, gdyż mniej więcej tyle trwa spalanie 1 świecy. Młodszym dzieciom można zastosować 1 świecę na cały zabieg.

Zabieg polega na spalaniu świecy usadowionej w uchu. Brzmi może strasznie, ale w rzeczywistości jest to bardzo przyjemne doznanie. Świeca przygotowywana jest z lnu nasączonego woskiem pszczelim i ziołami. Podczas spalania wytwarza się dym, który krążąc po różnych zakamarkach naszej głowy "wyciąga" zbędne złogi do zewnątrz ucha (będziecie Państwo na pewno bardzo zaskoczeni tym, co skrywa Wasza głowa). Cały zabieg trwa około 40 minut. Czas ten spożytkowany jest na regenerację organizmu. Wokół czujemy kojący aromat ziół i słyszymy szum spalającej się świecy. Zdarza się, że niektóre osoby zasypiają, często mają uczucie "pustej głowy". Reakcje organizmu są przeróżne, jednakże na pewno po zabiegu będziecie czuli się wyciszeni i spokojniejsi.

Nieco silniejszym sposobem na wyżej wymienione problemy jest tzw. lejkowanie. Zamiast świec stosuje się lejki.

Serdecznie zapraszam do gabinetu przy ulicy Koniuchy